Nasıl Hacker Olunur ?

nasıl hacker olunur

Gelin hep beraber “Nasıl hacker olunur?” “Etik hacker nedir?” sorularının cevaplarını veren ve etik hacker olma yolunda sizlere yardımcı olabilecek ücretsiz YouTube ve Udemy eğitimlerine yakından bir göz atalım.

Wikipedia’ya göre Hacker bilgisini problemlerin üstesinden gelmek için kullanan yetenekli bilgisayar uzmanı. Hacker yetenekli bilgisayar uzmanı anlamına gelmektedir. Günümüzde siber güvenlik ve internet sektöründe çalışan birçok etik hacker, ciddi bir eğitim ve kendini geliştirme sürecinden geçiyor. 

Etik hacker olabilmek için; Networking, programlama, veri tabanları ve iletişim sistemleri gibi konularda üst düzey bilgilere sahip olmanız şart(!). Peki nasıl etik hacker olunur? Sizin için bu konuyu tüm detaylarıyla açıklayıp, YouTube ve Udemy‘de bulunan bazı ücretsiz etik hackerlık eğitimlerini derledik…

Etik Hacker Nedir ?

Sızma testlerinde uzmanlaşmış etik bir bilgisayar korsanı olarak adlandırılıyor. Daha çok şirketlerin güvenliğinden sorumlu kişilerdir. Tehditlere karşı çalışma yapan kişilere denilir. Etik hackleme, yalnızca sızma testinden daha geniş bir kategoriyi ifade eden bir terimdir.

Etik hackerlar, tıpkı normal bir korsan gibi çalışırlar. Ancak ciddi bir bireysel ve kurumsal eğitimleri olur. Tüm yetenek ve öğrendiklerini ise kötü niyetlerle değil, iyi amaçlar için kullanırlar. Çalıştıkları kurumlar ve bireylerin güvenlik açıklarını tespit ederek bu işverenlerinin korsan saldırılarından korunması konusundaki sorumluluğu üstlenirler.

hacker nasıl olunur

Ücretsiz Hacker Olma Kursları

  • Ahmet Birkan, Ücretsiz Etik Hacker Eğitimleri, 87 Ders
  • Gökhan Muharremoğlu, Gökhan Muharremoğlu ile Etik Hacking/Savunma, 39 Ders
  • Siber Kampüs, Siber Güvenlik Eğitimi (Kali Linux), 34 Ders
  • Gökay Bekşen, Etik Hacker-Siber Güvenlik Eğitimi, 49 Ders
  • Atıl Samancıoğlu, Etik Hacker Olma Kursu Bettercap, 7 ders

Hacker olmanız için profesyonel kurslara ihtiyacınız yok :), kendi araştırmalarınız ve çabalarınızla ileri düzeyde kendinizi geliştirebilirsiniz. Bunun yanında programlama dillerini de öğrenmeyi ihmal etmeyin…

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Yeni şeyler keşfetmeye hazır mısınız?

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Abone Olun