Siber Güvenlik Uzmanı Ahmet Birkan Geri Döndü

Geçtiğimiz günlerde Pc Dünyası Youtube kanalının kapanması sonucunda bir çok severleri üzmüştü. Kurucusu Ahmet Birkan her ne kadar itiraz etse de siber güvenlik kanalı maalesef açılmadı ve takipçileri için bir hüzün olmuştu. Daha öncesinde Ahmet Birkan iyi niyetli davranışı ile bir devlet kurumunun açığını bularak, açığı kapatması için yetkililere başvurmuştu. İyi niyet beklerken şaşkınlık içersin de kalmıştı. Çünkü devletin bilgilerini ifşa etme nedeniyle tutuklanmıştı. Bu durum siber güvenlik severler için hüzün olmuştu.

Ahmet Birkan: 2014 yılından beri Youtube ücretli ve ücretsiz siber güvenlik eğitim setleri hazırlıyorum. 7 Yıllık süreçte siber güvenlik eğitmenliğe olan ilgim çeşitli düzeyler de bedeller ödememi gerektirdi. Bunlardan en ağır olanı 2017 yılında iyi niyetli bir yaklaşımın yanlış değerlendirilmesi sonucu tutuklanmak oldu. 2 yıl dava sürecinden sonrasında herhangi bir suça rastlanmadığı için beraat ettim. Bir diğer konu ise 80 Bin takipçili Youtube kanalım eğitimler videoları paylaşmam sebebiyle Youtube tarafından kapatıldı…

İşte Videonun Tam Hali:

Diyen Ahmet Birkan, “Bir bitişin değil, yeniden başlangıcıdır” diyerek takipçilerini arka da bırakmadı. Yeni açtığı kanal ile eğitimleri hız kesmeden devam edecek. Ayrıca Youtube’nin “kuralları aykırı” olduğu söylediği setleri kendi egitim.beyazhacker.com platformunda paylaşıma açacak.

Siber güvenlikte kariyer yapmak isteyen ve hobi olarak edinmek isteyenler için büyük bir fırsat oldu. Yeni açtığı kanalda hız kesmeden eğitimlere devam edeceğini söyledi ve severlerinden de destek olmalarını istedi.

Beyaz Hacker Kimlere Denir:

Sızma testlerinde uzmanlaşmış etik bir bilgisayar korsanı olarak adlandırılıyor. Daha çok şirketlerin güvenliğinden sorumlu kişilerdir. Tehditlere karşı çalışma yapan kişilere denilir. Etik hackleme, yalnızca sızma testinden daha geniş bir kategoriyi ifade eden bir terimdir.

Siyah Hacker Kimlere Denir:

Sistem açıklarından kendi çıkarları için, çeşitli saldırılar gerçekleştiren kötü niyetli hacker grubudur. Yaptığı işe bağlı olarak iyi ve kötü hack girişimleri yapanlara denir.

Not: Kendinizi bu alanda geliştirmek isteyen bireyler iseniz, sadece etik davranışlarla işinizi yapın. Kurallara aykırı işler yapmaktan kaçının. Öğrenin ve öğretin ki herkes sevsin…

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Yeni şeyler keşfetmeye hazır mısınız?

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Abone Olun