• bookmark

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne Siber Saldırı Düzenlendi: 1 Milyon Kişinin Verisi Tehlikede

Konya Büyükşehir Belediyesi'ne Siber Saldırı Düzenlendi 1 Milyon Kişinin Verisi Tehlikede

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne siber saldırı düzenlendi. Yapılan açıklamada saldırı 29 Mart’ta düzenlenmiş olup 1 Milyon Vatandaşın verilerinin satışa çıkarıldığı belirlendi. Yargı süreci devam etmekte.

Konya Büyükşehir Belediyesi, belediye sistemlerine siber saldırı düzenlendiğini açıkladı. Yapılan açıklamalarda bu saldırının 29 Mart’ta gerçekleştiği ifade edildi. Saldırı kapsamında aralarında belediye çalışanlarının ve belediyeye e-posta gönderen kişilerin de olduğu yaklaşık 1 milyon vatandaşın bilgisi açığa çıktı. Bilgisayar korsanları, ele geçirdikleri verileri bir hacker platformu üzerinden satışa çıkardılar.

Çalınan Verilerin Bir Kısmı:

Edinilen bilgilere göre sızdırılan veriler arasında vatandaşların T.C. kimlik numaraları, diğer kimlik bilgileri, e-posta adresleri ve diğer kişisel bilgileri yer alıyor. Kullanıcı verilerini ele geçiren “Maxim Gorki” isimli bilgisayar korsanı, bu verileri resmen satışa çıkardı. Bilgisayar korsanı, iletişim bilgilerini de vererek verileri satın almak isteyen kişilerin kendine ulaşabileceğini açıkladı.

konunun yargı sürecinde olduğunu söyleyen belediye yetkilileri, resmi açıklamayı yapabilmek için yargı sürecinin sona ermesi gerektiğini ifade ediyorlar.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Yeni şeyler keşfetmeye hazır mısınız?

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Teknoreg sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Abone Olun