• bookmark

Kızıl Gezegen Marsa Yolculuk Ne Zaman Başlayacak ?

Günümüzün en çok merak edilen konusu haline Kızıl Gezegen de insanlığın ne zaman başlayacağıdır. Dünya kaynaklarının bitmeye başlaması ile insanlıkta bir korku hakim oldu. Ya kaynaklarımız biterse bütün insanlık ne yaparız. Giderek çoğalan nüfusu da buna eklersek korkunun daha baskın olması ile başka gezegen arayışları da ihtiyaç halini aldı.

Marsa gitmek elbette o kadar kolay olmayacak. Belli tetkiklerden geçmeden aylarca sürecek olan denemelerin hepsini başarıyla bitirmeden imkansız gibi görünüyor. Birde herkesin bugün Marsa gidiyorum diye elini kolunu sallayarak gidebileceği bir yer kesinlikle değil elbette. Marsa yolculuk yapmak için verebileceğiniz 500 bin dolarınızın bulunması gerekiyor.

Mars; Güneş Sistemi’nin, Güneş’ten itibaren dördüncü gezegenidir. Yüzeyinde demir oksit bulunduğundan dolayı kızılımsı bir renge sahiptir. Atmosferi yaklaşık %96 karbondioksit, %1.9 argon ve %1.9 oranında azot ve serbest oksijen, karbonmonoksit, su ve metan içermektedir.

Kızıl Gezegen Marsa bilet nasıl alınıyor?

Kızıl Gezegen Marsa Yolculuk Ne Zaman Başlayacak ?

NASA Mars aracına isim yansıtacağını yayınlandığından itibaren herkes merakla bilet alma telaşına düştü. NASA’nın sayfasına girenler “İsmini Marsa gönder ” projesine isimlerini yazdırmaya başladılar. NASA dan telefonunuza temsili bir biniş kartı ulaşıyor. Tabi net olarak seçildiniz anlamına gelmiyor.

Kızıl Gezegen Marsa ilk yolculuk ne zaman olacak?

Uzay şirket sahibi ve CEO’su olan Elon Musk, Starship ilk Mars yolculuğuna 2024 tarihinde gidilebileceğini bildirdi. Geçtiğimiz aylarda ilk uzay gemisi olan Starship, Marsa iniş yaparak araştırmalarına başlamıştı. 2022 yılında insansız taşımayı, 2024 te de insanlı taşımayı gerçekleştirmeyi planlıyor. Yedi aylık bir uçuştan sonra, Marsa iniş yapan, Perferance uzay aracı, Marsta canlı izleri arayacak. Milyonlarca yıl öncesinde suyun bulunduğuna dair kanıtlar olduğunu söyleyen bilim adamları, Marsın yeraltında su araştırmalarının yapılacağını bildirdi.

Oksijen için mekanik ağaçlardan faydalanılacağını bildiren bilim adamları şimdiden tüm hazırlıkları
tamamlamaya uğraşıyorlar.

Heyecanlı bekleyiş başladı. Marstan gelen haberlere göre orada yasamak mümkün gibi görünüyor, artık Marsta yaşamak hayal olmaktan çıkıyor gibi görünüyor, Dünyaya göre marsa gidenler de uzaylı mı olacaklar merak etmeden geçemiyoruz.

Mars

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Yeni şeyler keşfetmeye hazır mısınız?

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Abone Olun