Antivirüs Şirketleri Güçlerini Birleştiriyor

antivirüs

Antivirüs programlarında en iyi rol oynayan Norton ve Avast şirketi 8 milyon dolarla güçlerini birleştiriyorlar.

NortonLifeLock ve Avast8 milyar doları aşan büyük bir anlaşma sonucu güçlerini birleştirme kararı aldı. Anlaşma ile NortonLifeLock, Avast’ın tüm hisselerini satın alırken siber güvenlik sektöründeki potansiyelini de artırmayı hedefliyor.

Norton CEO’su Vincent Pilette, “Bu anlaşmayla siber güvenlik platformumuzu güçlendirebilir ve 5oo milyondan fazla kullanıcıya sunabiliriz. Anlaşma ile siber güvenliği dönüştürmek için inovasyonu daha da hızlandırma yeteneğine sahip olacağız” ifadelerini kullandı.

Fidye yazılımları her geçen gün artıyor ve yüksek profilli vakaların ortaya çıkmasına sebep oluyor. Geçtiğimiz ay Kaseya, bu ay da Gigabyte fidye yazılımlarının kurbanı oldular. Bu saldırılar genellikle tedarik zincirlerini hedef alıyor. Ancak normal tüketicileri de etkilen kötü amaçlı yazılımlar daha büyük sorunlara yol açabilir.

İki şirketin arasındaki güç birliği, siber güvenlik konusunun hem tüketiciler hem de üreticiler için kritik olduğu bir zamanda geldi. Zira Avast’ın gizlilik konusundaki başarısı ve NortonLifeLock’un kimlik denetimi deneyimini, ortaya kaliteli antivirüs ürünleri çıkarabilir.

Çekya merkezli Avast, tüketiciler ve küçük işletmeler için yazılım üreterek yoluna devam ediyordu. Şirket 5 yıl önce AVG’yi satın aldı. Norton ise 30 yıldır tüketiciler için popüler bir seçenek olarak varlığını sürdürüyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Yeni şeyler keşfetmeye hazır mısınız?

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Abone Olun