Nasa Artemis Programı – Güçlendirici Roketler

Nasa Artemis Programı - Güçlendirici Roketler

NASA, keşif görevlerinde kullanılacak teknik ekipmanlarının geliştirilmesi için havacılık ve savunma teknoloji şirketi Northrop Grumman ile yeni bir sözleşme imzaladı.

NASA Ay’a insanlı yolculuklar gerçekleştirmeyi amaçladığı Artemis Programı’nda kullanılmak üzere güçlendirici Roketler inşa etmesi için Northrop Grumman şirketi ile 10 yıllık bir sözleşme imzaladı. 2031 yılına kadar tasarlanan gelecekteki ay misyonları için roket güçlendiriciler inşa etmek için 3.19 milyar dolarlık bir sözleşme imzaladı. Artemis programı kapsamında uzay araçlarını güçlendirici tasarımlar yapılması, geliştirilmesi, test edilmesi ve değerlendirilmesini kapsayan sözleşme, 31 Aralık 2031 yılına kadar geçerliliğini koruyacak.

2022’de ilk mürettebatsız uçuşunu gerçekleştirecek olan SLS, ay yörüngesine, ay yüzeyine veya planlanan ay Geçidi uzay istasyonu görevlerinden başlayarak, güneş sistemi boyunca mürettebat göndermekle görevlendirildi . İlk insanlı yörünge uçuşunun 2024’te, ilk iniş görevinin ise 2025’te gerçekleşmesi bekleniyor…

Kaynak : https://www.space.com/nasa-megarocket-booster-order-through-2031
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Abone Ol

Merak etmeyin, spam yapmayacağız...