• bookmark

CIA Hacklenme Olaylarına Karşı Reklam Engelleyici Kullanıyor

CIA Hacklenme Olaylarına Karşı Reklam Engelleyici Kullanıyor

ABD’de CIA ve NSA gibi organizasyonların da dahil olduğu İstihbarat Komünitesi (IC) adlı organizasyona bağlı kurum ve kuruluşların da internette kötü niyetli yazılımlardan korunmak için reklam engelleyici kullandıkları ortaya çıktı.

Reklamların iletilme şeklinde bazı açıklar bulan kötü niyetli kişiler, zararlı yazılımları yollamak ya da hassas verileri çekmek için bu açıkları kullanıyor. Zararlı reklamlarla nasıl mücadele ettiklerine dair bir rapor hazırlayan IC yetkilileri, kendi ağlarında çok katmanlı bir reklam engelleme sistemi kullandıklarını belirtiyorlar. 

Daha önce de ABD Senatosu sanal ortamda reklamlardan toplanan veriler konusunda bir çalışma yapmış ve IC’den de rapor istemişti. Bu tartışmalarında odaklanılan nokta ise yabancı istihbarat organizasyonlarının bu verileri kullanabileceği, saldırı ve manipülasyon gibi amaçlarla bu verilerin işlenebileceği noktasıydı. 

Raporda istihbarat örgütlerinin nasıl bir güvenlik sistemi kullandıklarına dair detaylar verilmemiş olsa da bazı reklam ağlarının doğrudan IP adreslerinden bloklandığı belirtildi. Ayrıca kullanılan sistemin de sürekli ve anlık olarak güncellendiğine değinildi. CIA doğru adım attığına eminiz…

Stalk Nedir, Stalk Yapmak Suç Mu ?

Kaynak : https://www.vice.com/en/article/93ypke/the-nsa-and-cia-use-ad-blockers-because-online-advertising-is-so-dangerous
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Yeni şeyler keşfetmeye hazır mısınız?

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Abone Olun