Artırılmış Gerçeklik Ve Uygulama Alanları

Artırılmış Gerçeklik Ve Uygulama Alanları

En çok konuşulan ve beklenen bir gözlükten bahsedeceğiz. Artırılmış gerçeklik gözlüğü . Adını filmlerde gördüğümüz ve teknolojinin bu kadar da ilerlemiş olamaz dedirttiği bir gözlük türüdür. Bu gözlükle karma gerçeklik yani sanal gözlükle, sanal dünya ile gerçek dünyayı birleştirerek, karma hale getirir ve eğlenceli vakitleri geçirilmesi için kullanıcılarına sunulur. Artırılmış gerçeklik gözlüğü taktığımız zaman ,gözlüğü takan kişinin odasına sanal eşyalar yerleştirilir ve sanal alem ile gerçek alem eşyalarla karıştırılarak gerçekçi deneyimler kazanılmasını sağlar. Artırılmış gerçeklik gözlüğünü kullananlara hoş vakitler geçirmesi için harika bir uygulamadır. Tabi karma gerçeklik uygulaması henüz tam olarak bitmiş ve piyasaya sürülmüş değil.

Uygulamaya devam edilen bu gözlüklerin teknoloji ile sanal alemin ce gerçek alemin harika bir birleşimi olacaktır.

Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklikten biraz daha farklı olarak gerçeğe daha yakın olmak üzere tasarlanan harika bir teknolojik uygulama olarak yeniden yapılanmak adına görücüye çoktan çıkmış bulunuyor.

Microsoft ile Hololens 2 adlı adlı markalar bir araya gelerek bu uygulama için ortak olmaya karar vererek muhteşem uygulama için bir araya geldiler. Bakalım bu birleşmenin sonunda nasıl güzel bir
uygulama oluşacak hep birlikte göreceğiz.

artırılmış gerçeklik
artırılmış gerçeklik

Son Teknoloji Karma Gerçeklik Ürünler

Karma gerçeklik gerek özel sektörlerde, gerekse kamu da yerini çoktan almış bulunuyor. Özel Sektörlerde ve Kamu alanlarında kullanılan, karma gerçeklik uygulamaları neler olabilir biraz inceleyelim.

Perakende alanında uygulanan Karma gerçeklik

En çok tutulacak yeri olduğunu düşündüğümüz perakende sektöründe, karma gerçeklik, müşteri elbiseyi üzerine henüz giymeden sanal ortamda deneyerek nasıl durduğuna bakacak ve sanal ortamdaki görsel kişiden fikir edinebilecek. Bu muhteşem uygulama da ürün denemek kim istemez.

Seyahat alanında Karma gerçeklik.

Gitmeyi planladığınız yerdeki konaklama alanlarının, yatak sayısı, kaç yıldızlı olduğuna varana kadar sizi yönlendirir. Bu muhteşem uygulamanın farklı bir özelliği ‘de yol tarifi güzergahlar ve yiyebileceğiniz zevkinize özel lokantaları size gösterir.

Ev Dekorasyon ve Mimari alanında Karma gerçeklik

Evinizin şeklini mobilyalarınızı değiştirmeyi planladığınızı düşünürsek, Sanal gerçeklik gözlüğünü taktığınızda istediğiniz alanı dilediğiniz yerin şeklini ve mobilyaları değiştirerek deneyebilirsiniz. Böyle bir uygulamanın günümüz teknolojisinde kullanımı çok işimize yarayacak gibi duruyor.

Yazılım Ve Yazılım Çeşitleri Nelerdir ? Daha fazlası

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Yeni şeyler keşfetmeye hazır mısınız?

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Abone Olun