Kripto Paraya Karşı ‘Dijital Euro’ Çıkıyor

kripto para

Kullanıcıların gelir elde etmelerine imkan tanıyan kripto paralar giderek popülerleşirken Avrupa Birliği, bu ekosisteme karşı ciddi bir adım atmaya hazırlanıyor. Birliğin resmi para birimi olan euro dijitalleşiyor. Konu hakkında AB Merkez Bankası yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta’dan somut açıklamalar var.

anipülasyonlara açıklığı ve hukuki mevzuatları hazırlamanın güçlüğü nedeniyle sık sık tartışılan kripto paralar, AB’yi alarma geçirdi. Adını ilk kez Kasım 2020’de duyduğumuz Dijital Euro para birimi, önümüzdeki 5 yıl içerisinde AB ülkelerinin kabul ettiği ilk resmi dijital para birimi olabilir

Dijital Euro, önümüzdeki 5 yıl içerisinde kullanıma sunulabilir

kripto-para

Nisan 2021’de konu hakkında açıklamalarda bulunan AB Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta; çalışmaları tamamlamanın 5 yıl sürebileceğini ve bu süreçte AB’nin projeyi iptal edebileceğini dile getirmişti. Ancak Dijital Euro için yapılan araştırmalarda vatandaşların bu yeniliğe açık olduğu rahatlıkla anlaşılıyor. Avrupalıların %43’ü gizliliğe, %18 güvenliğe ve %11’i ise kullanım kolaylığı talep ediyor (Êuronews).

Kaynak : https://www.webtekno.com/avrupa-birligi-kripto-paraya-karsi-dijital-euro-cikariyor-h111410.html
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Abone Olun