• bookmark

Hacker Grubu Milyon Dolarlık Bitcoin İstedi

Hacker Grubu Milyon Dolarlık Bitcoin İstedi

ABD tarihinin en büyük siber saldırılarından birini yapan The REvil hacker grubu, 70 milyon dolarlık Bitcoin talep etti. Kripto paraların yaygınlaşması, hayatımızı çok daha kolay hale getiriyor. Özellikle bankacılık alanında devrim yaratması beklenen bu durum, transfer işlemlerinden ücretine kadar her şeyi etkiliyor. Ancak artan gizlilik, bazı sorunlara da neden olabiliyor.

Kripto para birimlerinin takip edilemez olması ve gizliliğe önem vermesi, onları suç için ideal yapıyor. Özellikle suçlular, gerek gerçek hayatta gerekse sanal olarak fidye yazılımları için sık sık Bitcoin ve benzeri yöntemlere başvuruyor. Son yaşanan olayda ise The REvil isimli fidye yazılımı çetesi, 70 milyon dolarlık BTC istedi.

Hafta sonu gerçekleşen bir siber saldırı, bir milyondan fazla işletmenin sistemlerini etkiledi. Bu sistemlere fidye yazılımı ekleyen The REvil isimli siber suçlular, saldırıyı üstlenerek çözüm önerdi. İlk olarak saldırıyı gerçekleştirdikleri Kaseya Software isimli şirketin müşterilerine ulaşan korsanlar, etkilenen servisleri açmak için işletme başı 45 bin dolar teklif etti. Ancak kısa süre içerisinde bu fikirden vazgeçerek yenisini buldular.

hacker-grubu-milyon-dolarlik-bitcoin-Iistedi

ABD Başkanı Joe Biden‘ın federal soruşturma başlatmasından fırsat bilen kullanıcılar, fiyatı yükseltme kararı aldı. Rusya kökenli siber korsanlar, 70 milyon dolar değerinde kripto para talebinde bulundu. Paranın ödenmesi durumunda sorunu çözecek olan evrensel bir çözüm anahtarı yayınlayacaklarını açıkladılar. Korsanlar istedikleri parayı alabilir mi şu an için bilinmiyor. Ancak şimdiden oldukça karlı günler geçiriyorlar.

Kaynak : https://shiftdelete.net/abd-sokta-hacker-grubu-milyon-dolarlik-bitcoin-istedi
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Yeni şeyler keşfetmeye hazır mısınız?

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Teknoreg sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Abone Olun