Marvel Black Widow Hakkında 5 İlginç Detay

Black Widow Hakkında 5 İlginç Detay

Marvel Sinematik Evreni’nin 24. süper kahraman filmi Black Widow, bugün Türkiye’de vizyona girdi. Uzun süren bir bekleyişin ardından solo hikayesi ile beyaz perde ekranlarında hayranlarıyla buluşan Kara Dul (Natasha Romanoff) karakteri seyircisine aksiyon ve macera dolu iki saat vaat ediyor.

MCU’nun Dördüncü Fazın ilk filmi olarak lanse ettiği yapım Scarlett Johansson başta olmak üzere Florence Pugh, David Harbour, O. T. Fagbenle, Ray Winstone ve Rachel Weisz gibi birbirinden ünlü yıldızları bir araya getiriyor. Peki ya film izleyicilere ne vaat ediyor? Filmi sinemada görmeden önce bilmeniz gereken detayları sizler için liste haline getirdik.

Birden fazla Kara Dul karakteri var

Marvel Comics çizgi romanlarında ilk defa bir kostümlü ve süper güçlü kadın kahraman, Black Widow oldu. Claire Voyant adıyla Ağustos 1940’ta Mystic Comics’in 4. sayısında yayınlandı.

Marvel’ın modern çizgisinde Natasha Romanoff karakteri ile karşımıza çıkan Kara Dul, Voyant’la tamamen ilgisiz olsa da yine çok büyük beğeni topladı. Kahraman, Marvel kurucusu Stan Lee tarafından yaratıldı.

Marvel, Black Widow için 2004’te hazırlıklara başladı

Nisan 2004’te Lionsgate ile David Hayter, bir Kara Dul filmi çekmek için kolları sıvadı. Fakat 2006’da proje tekrardan Marvel Studios’a geri döndü. Iron Man 2’de yer alan Black Widow karakterinden sonra şirket, bu karakter için yeniden bir solo film yapma düşüncesinin gündeme getirdi.

Projenin ilk somut çalışmaları ancak 2017’de hayat buldu. Çekimler 2019 yılında Norveç, Budapeşte, Fas, ABD ve İngiltere’de başladı.

Filmin senaryosu yalnızca 11 günde yazıldı

Black Widow filminin senaristi Eric Pearson, bir röportajında, senaryoyu yalnızca 11 günde tamamladıklarını itiraf etti. Fakat genelgeçer yazılmış bir süper kahraman filmi olmaktan çok, sıkı bir çalışma sonucu bu kadar kısa sürede işi tamamlayabildiklerini ekledi.

Marvel-Black-Widow-Hakkinda-5-Ilginc-Detay

Scarlett Johansson, ilk kez Black Widow karakterini canlandırmıyor

İlk defa 2012 yılında Iron Man 2 filmi ile Natasha Romanoff karakteriyle karşımıza çıkan Scarlett Johansson, son film ile sekizinci kez aynı kahramana hayat veriyor. Ünlü oyuncu daha önce The Avengers (Yenilmezler), Kaptan Amerika: Kış Askeri, Yenilmezler: Ultron Çağı, Kaptan Amerika: İç Savaş, Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı, Yenilmezler: Oyun sonu gibi MCU filmlerinde de beyaz perdede boy gösterdi.

Vizyona giren yeni Black Widow filmi ise karakterin ilk solo sinema yapıtı olarak dikkat çekiyor. Johansson’dan vazgeçmek istemeyen Marvel, Dördüncü Fazda da karakteri usta aktrise emanet ediyor.

Korona virüsü nedeniyle film üç kez ertelendi

Black Widow’un yayın tarihi ilk etapta Mayıs 2020 olarak belirlenmişti. Fakat COVID-19’un tüm dünyaya yayılması ve sosyal kısıtlamalar nedeniyle film ertelendi. Fakat şirket, filmi ileri attığı tarihlerden de emin olamadı. Gişe kaygısı nedeniyle geçtiğimiz yıl hiçbir sinema filmi yayınlamayan Marvel, filmi üç kez erteledikten sonra ancak bugün yayınlayabildi.

Kaynak : https://shiftdelete.net/marvel-black-widow-filmi-bilinmeyenleri
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Abone Ol

Merak etmeyin, spam yapmayacağız...